Co ukrywa WARP sp. z o.o.

Nie dajcie się nabrać na przekaz płynący z WARP i Urzędu Marszałkowskiego, przynajmniej ten o nieuczciwych przedsiębiorcach, którzy prawie zdobyli dotację wykorzystując boty. Winni całego zamieszania są nieodpowiedzialni urzędnicy, którzy “zatrudnili” do tego zadania niekompetentny WARP. Nie przedsiębiorcy, nie boty, nie producenci botów, nie kancelarie – no chyba, że Ci ostatni mieli cynk od WARP?

Czy nabór zostanie anulowany, powtórzony częściowo lub w całości, czy pozostanie w takim stanie jak w sierpniu – to nie ma znaczenia! Ci ludzie którzy to przygotowali (nota bene prosty formularz za kilka milionów złotych) pozostaną tam. Bez naszego zaangażowania, wykorzystają najbliższą sposobność ku temu, by powtórzyć swój wyczyn – za społecznym przyzwoleniem.

To dzisiaj jest ten moment kiedy możecie coś zrobić, bo w środę rano będzie już po temacie. Marszałek wielokrotnie zapewniał o przejrzystości i transparentności w wyjaśnieniu nieprawidłowości. Tymczasem nikt z nas nigdy nie otrzymał, żadnej odpowiedzi na nasze prośby o upublicznienie informacji związanych z naborem i audytem. 

Co ukrywa WARP i dlaczego?

Wysłałem do WARP i UMWW kilkanaście pytań o różne informacje, każdorazowo obie te instytucje ignorowały lub odmawiały udostępnienia PUBLICZNYCH danych. Co ukrywają? Chcecie wiedzieć? Bo ja tak!

Moja skarga na WARP w związku z bezczynnością już powinna być w sądzie
https://www.facebook.com/nijakowskipawel/posts/3752779318068346

Niedługo wyślę kolejną skargę, tym razem na UMWW.

Pokażcie swoje zainteresowanie, dzisiaj wyślijcie wnioski o informację publiczną do WARP i UMWW. Zrobicie to zwykłym emailem (zgadza się, nie trzeba iść na pocztę). 

Serio! Do weryfikacji naboru nie jest nam potrzebne żadne Super Hiper Komputerowo Astronomiczne Centrum zwane również PCSS. Jest wśród nas wystarczająco dużo informatyków i prawników, którzy z satysfakcją zrobią to pro-bono…. Ale nie, dlaczego? Bo w takiej sytuacji trudno byłoby coś ukryć. Halo. Jest nas 50138 (ponad pięćdziesiąt tysięcy)!. 

Jak myślicie, jaką fakturę PCSS wystawiło za taki audyt? O to również możecie zapytać.

W komentarzu poniżej wklejam Wam link do wniosku. Wystarczy zrobić “kopiuj-wklej” i wysłać do WARP oraz UMWW.

Możecie też wstawić swoje pytania. Ponieważ WARP dysponuje publicznymi pieniędzmi, to np o wynagrodzenie prezesa WARP też możecie zapytać. A może UMWW przyznał już jakieś nagrody za wzorowe przeprowadzenie naboru?

And last but not least, all the likes, hugs, hearts, credit, coins and fame goes to Alina Czyżewska i Sieć Obywatelska Watchdog Polska. Dziękuję.

Jak dostaniecie odpowiedź (nawet odmowną) to wklejajcie na grupę:
https://www.facebook.com/groups/361928414969623 . Wtedy będziemy mogli działać dalej, również składać skargi na bezczynność do WSA.

Gotowy wniosek o udostępnienie informacji publicznej.

Wysyłamy do
WARP na adres: info@warp.org.pl,
UMWW na adres: do.sekretariat@umww.pl

Temat emaila: wniosek o informację publiczną

Treść:

1. Na podstawie art. 61 Konstytucji RP wnoszę o udostępnienie informacji publicznej w postaci:

a) kopii wszystkich wniosków złożonych do WARP w naborze na granty Kapitał Obrotowy w sierpniu 2020 roku, z wyszczególnieniem, które z wniosków pomyślnie zakwalifikowały się do kolejnego etapu, zanim został wyczerpany limit alokacji

b) jaki podmiot/osoby były odpowiedzialne za stworzenie regulaminu i opracowanie kryteriów przyznawania środków?

Informacje proszę udostępnić w formie elektronicznej, poprzez udostępnienie ich na wirtualnym dysku do pobrania, ewentualnie zgranie na pendrive lub płytę blu ray i wysłanie pocztą (koszt zakupu i wysyłki nośnika pokryję, zgodnie z art. 15. ust. 10 u.d.i.p.).

2. Jednocześnie, w trybie ar. 241 KPA, wnoszę o umieszczenie tychże wniosków na stronie BIP Urzędu Marszałkowskiego lub BIP WARP sp. z o.o., do publicznej wiadomości, ponieważ ogrom wątpliwości i krytyki jest tak poważny, że konieczność przedstawienia faktów opinii publicznej jest oczywista.

Marszałek Marek Woźniak wyraźnie zaznaczył, że „Bardzo nam zależy na szybkim wyjaśnieniu, czy wszystko odbyło się uczciwie, ponieważ wielkopolscy przedsiębiorcy już czekają na pomoc.„. Tylko publiczne udostępnienie wszystkich materiałów zgromadzonych przez WARP, UMWW i PCSS zagwarantuje możliwość weryfikacji poprawności i uczciwości przeprowadzenia procesu naboru jak i późniejszego audytu. 

W innej wypowiedzi Marszałek Województwa Wielkopolskiego zaznaczył: „chcę bardzo wyraźnie powiedzieć, że jeżeli będą jakiekolwiek wątpliwości co do transparentności tego procesu, jakiekolwiek wątpliwości czy wszyscy mieli uczciwy dostęp do tego postępowania, to absolutnie tego konkursu nie usankcjonujemy w postaci dopuszczenia do wypłat pieniędzy „

Wielkopolanie oczekują obiecanej transparentności, opinia publiczna chce więc wczytać się w te wnioski. Nie ma znaczenia w tym momencie fakt wstrzymania wypłat i zapowiedź ponownej weryfikacji wniosków czy ogłoszenie nowego naboru. Obywatele mają uprawnienie do niezwłocznego uzyskania informacji publicznej zawierającej aktualną wiedzę o sprawach publicznych, a nie tylko o sprawach sfinalizowanych.W przypadku przychylenia się Państwa do tej propozycji, za sposób realizacji wniosku o informację, o której mowa w punkcie 1, proszę uznać wysłanie linku do strony BIP.

Uprzejmie uprzedzam, że:
– nie jest to informacja przetworzona, o której mowa w art. 3 u.d.i.p.
– znając zasadę działania i funkcjonalności nowoczesnych systemów IT, wygenerowanie wniosków i ich udostępnienie nie powinno być sprawą skomplikowaną, ani czasochłonną. Jednak, w razie gdyby chcieli Państwo przedłużyć realizację wniosku z tego powodu, powołując się na art. 13. ust. 2. u.d.i.p, proszę najpierw o podjęcie działań realizujących zasadę postępowania państwa w sposób budzący zaufanie obywateli – w postaci przedstawienia oświadczenia producenta platformy, przez którą składane były wnioski, o tym, jak faktycznie skomplikowana i czasochłonna jest taka operacja.
– informacje, takie jak imiona, nazwiska, informacje finansowe (podane w związku ze staraniem się o środki publiczne) zawarte we wnioskach, nie wymagają anonimizacji”.


0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x