CCC “wie” kiedy nosisz buty i gdzie, czyli reklamacja obuwia letniego w zimie

Buty damskie - zobacz na Ceneo

ccc - reklamacja obuwia letniego zimą16 stycznia 2014 roku wybrałem się do salonu CCC aby reklamować zakupione obuwie letnie. 28 stycznia okazało się, że reklamacja jest odrzucona.

Oto jak specjaliści w CCC rozpatrują reklamację butów, w których pękła podeszwa: “Uszkodzenie nie mogło powstać w terminie podanym przez konsumenta. Biorąc pod uwagę panującą aurę, w tym sezonie zimowym obuwie letnie nie mogło być użytkowane”. Wstyd….

Warto zauważyć, że art 9 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej mówi o momencie stwierdzenia wady, a nie o dniu jej powstania.

Próbowałem choć trochę nawiązać do logiki jaką kierował się specjalista rozpatrujący reklamację. Czy użytkownik mógł korzystać z butów np w Brazylii gdzie w styczniu jest lato?

Temat oczywiście będę kontynuował.

Buty męskie - porównaj ceny

EDIT 30 stycznia 2014

Po delikatnym nagłośnieniu tematu na FB i innych portalach społecznościowych dziś dzwonili z CCC z informacją, że treść reklamacji faktycznie jest dość niefortunna. Napisałem odwołanie i wysłałem do nich emailem, czekam na potwierdzenie przyjęcia. Jutro buty mają zostać wysłane do ponownego rozpatrzenia. Zobaczymy co będzie dalej.

wykop-glowna

Temat pojawił się na stronie głównej na wykopie. Dziękuję za wsparcie i zapraszam do dalszego wykopywania. http://www.wykop.pl/link/1845240/skad-ccc-dokladnie-wie-kiedy-nosisz-obuwie-i-gdzie/

Treść odwołania, które wysłałem dziś do CCC. Dotyczy odwołania od 2ch reklamacji. Powyższa sprawa to reklamacja nr R3161468400 wymieniona w dokumencie jako druga na 3ciej stronie. Odwolanie w PDF tutaj

EDIT 6 lutego 2014
Mail od CCC:

Witam
Informuję, iż Pana reklamacja 61/01 została rozpatrzona pozytywnie i przysługuje Panu wymiana bądź zwrot gotówki.
Reklamacja 62/01 jest oddalona.
Zapraszam do salonu.
Pozdrawiam

Buty dziecięce - porównaj ceny

Czyli reklamacja gdzie stwierdzili, że buty letnie nie mogły zepsuć się zimą, więc musiały zepsuć się latem została uznana. Trzeba będzie piłować dalej z 2gą reklamacją, niemniej muszę iść do salonu i sprawdzić co tam nowego wysmarowali w sprawie drugiej pary.

4 myśli nt. „CCC “wie” kiedy nosisz buty i gdzie, czyli reklamacja obuwia letniego w zimie

  1. Odrzucenie reklamacji jest bezpodstawne, obuwie mogło być używane w okresie zimowym. To nie od sklepu zależy kiedy i jakie nosimy obuwie i jak odczuwamy temperaturę. Również, nie wszędzie jest zimna w styczniu, ale odwołując się mogą jeszcze poprosić o kopię biletu lotniczego potwierdzającego, że było się w styczniu w kraju gdzie są upały. Kto wie co wymyślą. Nie wiem jak to wygląda od strony prawnej, ale odwołuj się, bo ich wymówka jest nielogiczna. Nie byłam w sklepie CCC, ale podejrzewam, że sami pewnie sprzedają obuwie letnie w okresie zimowym.. Nie jest więc hipokryzją twierdzić, że to konkretne obuwie nie było na ten sezon? Powodzenia, trzymam kciuki, żeby Ci się udało 🙂

  2. Stawiamy przecinek przed “który, która, które” – ale to nas nie zwalnia od myślenia. Przecinek ma stać przed wyrażeniem ze słowem “który”, jeśli takie występuje w zdaniu.

    dlatego piszemy:
    “Podstawy prawnej, zgodnie z którą” a nie “Podstawy prawnej zgodnie, z którą”. Zastanów się, czytając to zdanie na głos, czy ma sens przeczytanie “proszę o podanie podstawy prawnej zgodnie” jednym ciągiem, a potem wzięcie oddechu i dokończenie “z którą”?

    Czy też może lepiej brzmi “proszę o podanie podstawy prawnej [oddech] zgodnie z którą…”?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.