Reklamy zagrażające życiu na latarniach w Skórzewie

Reklamy promujące kościelne wydarzenie, które zagrażały zdrowiu i życiu mieszkańców Skórzewa, już kilka dni temu zostały usunięte. Jednak chęć poznania prawdy o tym kto za taką bezmyślność był odpowiedzialny pozostała. Postanowiłem to sprawdzić i obiecałem to wielu mieszkańcom naszej miejscowości. Stało się tak jak podejrzewaliśmy, wisiały nielegalnie. Wiemy to dzięki odpowiedzi na wniosek o informację publiczną z Zarządu Dróg Powiatowych.

Zgodnie z przepisami na takie coś potrzebne jest pozwolenie zarządcy drogi, w tym przypadku takiej zgody nie było. Reklamy wisiały „na lewo” 🙁 . Nie było żadnych wniosków w tej sprawie! Tylko dzięki szybkiej akcji Policji i Straży Pożarnej udało się je sprawnie zdemontować i uniknąć konsekwencji w zniszczeniach, a także w zdrowiu i życiu mieszkańców.

Gdyby film się nie ładował to tutaj link: https://www.youtube.com/watch?v=QQhWybgVKrM . W skrócie co przedstawia video? Jeden z banerów przymocowany do nowoczesnej latarni ulicznej łapie wiatr i w znacznym stopniu odchyla szczyt latarni od pionu. Dodam, że w ten dzień nie był specjalnie wietrzny, według różnych źródeł internetowych prędkość wiatru wynosiła 4 m/s – 6 m/s. Prognozy pogody na dzień kolejny to 20m/s.

Na razie to na tyle. Będę dalej sprawdzał ten temat. Kolejne fakty, które chciałbym ustalić to:

– czy latarnie zostały uszkodzone?, czy sprawdzono stan techniczny latarni?, jaki był wynik przeprowadzonych kontroli?
– czy sprawdzono stan techniczny dekoracji świątecznej, która „zderzała” się z jednym z nielegalnie umieszczonych banerów?
– czy udało się ustalić sprawcę wykroczenia, czy pokrył koszty demontażu?
– kto demontował reklamy, jaki był koszt demontażu nielegalnych reklam?

Odpowiedzi na powyższe nie spodziewam się szybko, ale na pewno ta odpowiedź się pojawi. Może za 2 miesiące, może za pół roku, a może za rok! Trzymajcie kciuki.

Jak zawsze w takich sprawach podziękowania dla Sieć Obywatelska Watchdog Polska.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x